Sıkça Sorulan Sorular

Web sitemize ücretsiz bir şekilde kolayca üye olduktan sonra, ilgilendiğiniz gayrimenkulün ilgili sayfasından teklif ver butonuna tıklayın. Önünüze çıkan ekranda ihale hizmet bedelini kredi kartınızdan ön provizyon ile blokeleyin. Kredi kartı kullanmak istemiyorsanız, hizmet bedelini şirketimizin TR 66 0006 7010 0000 0077 3737 73 IBAN numaralı DC HALKLA İLİŞKİLER MEDYA İLETİŞİM DAN. TİC. LTD ŞTİ adına kayıtlı hesabına açıklama kısmına ilan numarasını yazarak yollayabilirsiniz. Bu işlemden sonra teklif verme şartlarını yerine getirmiş sayılırsınız.

İlgili gayrimenkulün sayfasından teklifinizi verin. Sizden başka teklif veren kullanıcılarımız olursa sistemimiz sizi sms ile uyaracaktır. İhaleyi kazanmanız halinde sizlere tarafımızca gayrimenkul satın alma teklif formu hazırlanıp yollanacaktır. Bu teklif formunu, ıslak imzalı şekilde hazırlamanız ve gayrimenkulün ihaleyi kazandığınız bedelini satın alma teklif formunda belirtilen ilgili kurumun hesabına yatırdığınızı gösteren dekont ve nufüs cüzdanı fotokopiniz ile tarafımıza göndermeniz ile birlikte, tapu devri işlemleri başlayacaktır.


3065 Sayılı KDV Kanunun 17/4 maddesine göre Banka ve sigorta muameleleri kapsamına giren işlemler KDV’den istisnadır. Bu sebeple satış bedeline herhangi bir KDV tutarı ilave edilmez.


Hizmet Bedeli, teklif vermeyi düşündüğünüz gayrimenkulün satış bedelinin %4+KDV’sine karşılık gelen tutardır. Bir mülke teklif vermeden önce bu tutar katılımcının ya kredi kartından ön provizyon ile blokelenmeli ya da şirketimizin hesabına yatırılmalıdır. Bu iki işlemden arzu edilen herhangi birisi yapılmadan mülke teklif verilemez. Katılımcının ihaleyi kazanamaması halinde hizmet bedeli 5 iş günü içerisinde iade edilir.


Katılımcıların hizmet bedeli aşağıdaki durumlarda iade olunur;

Teklif verilen gayrimenkulü katılımcının kazanamaması halinde İhalesi banka tarafından iptal edilen gayrimenkullere teklif vermiş katılımcılara Şirketimiz hesabına hizmet bedeli ödemesine rağmen, hiçbir mülke teklif vermemiş katılımcılara

Hizmet bedelleri 5 iş günü içerisinde iade olunur.


Farklı gayrimenkullere teklif verebilmek için her bir gayrimenkulün sayfasında bulunan hizmet bedellerin ayrı ayrı yatırılması gerekmektedir. Tek bir hizmet bedeli yatırılıp, birden fazla mülke teklif verilemez.


Gayrimenkul devri ile ilgili her türlü vergi, harç ve masraflar ile gayrimenkul satışından doğan satış bedelinin binde 40’ının tamamı müşteri tarafından ödenecektir.